Hürrem Elmasçı yine haklı çıktı… Demirtaş amblemi paylaştı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yeşil Sol Parti’nin logosunu paylaşarak, “Ne olduğunu bilmeyen kalmasın, lazım olacak” dedi.

Odatv yazarı Hürrem Elmasçı gün içerisinde bu haberi Odatv okuyucularına duyurmuş HDP’nin seçime girmeyeceğini yazmıştı.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da HDP’nin kapatılması durumunda Yeşil Sol Parti üzerinden hareket edeceklerini işaret etti.

Twitter hesabından partiyi etiketleyen Demirtaş, şunları yazdı: “Bu görselin renkli çıktısını alıp evde buzdolabı kapısına, oda kapılarına yapıştırın lütfen. Ne olduğunu bilmeyen kalmasın, lazım olacak. Haydi arkadaşlar, elden ele…”

HÜRREM ELMASÇI NE YAZMIŞTI

Gün içerisinde Odatv yazarı Hürrem Elmasçı ise şunları yazmıştı:

Diyeceksiniz ki, “Hürrem Hanım bize ne bu küçük partilerden bize HDP’yi anlatır mısınız?”

Haklısınız çocuklar ama HDP haberinden önce bu bilgileri yazmak zorundaydım.

Çünkü, 14 Mayıs seçiminde Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi adını çok duyacaksınız! Nasıl mı?

Yarın, 15 Mart’ta HDP olağanüstü toplantı var. Toplantının yapılacağı belli idi. Ama medya bunu “HDP, Kılıçdaroğlu’na destek verip vermeyeceğini konuşacak” diye haber yaptı.

Bana gelen bilgilere göre, bu toplantının ana konusu, genel seçime hangi parti adıyla girilecek olması…

Anayasa Mahkemesi’nden HDP’nin seçim parasının bloke edilmesini kaldırması gibi olumlu sinyaller gelse de, parti kurmayları HDP’nin seçim öncesinde kapatılıp kapatılmayacağından emin değil. Hele Ak Parti’nin tüm olumsuzlara rağmen Hüda-Par ile ittifak kurmasını bu ihtimalin güçlenmesi olarak görüyor…

HDP yarın bu ihtimalleri konuşacak. Büyük ihtimalle HDP adıyla seçime girmeme kararını alıp, bunu perşembe günü kamuoyuyla paylaşacak…

İşte çocuklar, HDP yerine seçime girilecek parti, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi olacak…

İşte o amblem:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir