WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sunuyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması, şu anda hiç şüphesiz ki WhatsApp. Söz konusu uygulamanın en yakın rakibi Telegram olarak görünse de iki uygulama arasında ciddi bir kullanıcı sayısı farkı söz konusu. Kullanım deneyimini arttırmak isteyen şirketin yeni güncellemelerle bunu sağlama çabası da takdire şayan. Son olarak hem Android hem de iOS cephesinde çeşitli yenilikler geliyor.

WhatsApp beklenen özelliği sonunda kullanıma sunuyor

Uygulamanın iOS sürümüne metin algılama özelliği geliyor. Android cephesinde servis edilecek güncellemeyle beraber ise anket özelliğinin düzenlendiğine şahit olacağız. Bildiğiniz gibi WhatsApp anketlerinde kullanıcılar birden fazla seçeneğe oy verme şansına sahipti. Bu da anketlerin sabote edilebilmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalmamıza neden oluyordu. Ancak ortaya çıkan detaylara göre son güncellemeyle beraber bu sorun tarihe karışacak. Anketi açan kişi, “Sadece tek oy kullanılsın.” seçeneğini işaretlediğinde kullanıcıların yalnızca bir oy atmasını sağlayabilecek.

Söz konusu anket güncellemesi, WhatsApp kullanıcıları tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Çünkü grup sohbetleri esnasında yapılan anketler, bir kişinin birden fazla seçeneğe oy atabilmesi yüzünden çok doğru sonuçlar vermiyordu. Önümüzdeki günlerde gelecek olan güncelleme sayesinde bu problem de çözülmüş olacak ve kullanıcılar artık anketleri daha doğru şekilde yapabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir