İşitme engelli öğrencinin çizimi valilik davetiyesi oldu

RİZE’de işitme engelli öğrenci Samet Babar’ın (16) çizdiği, üzerinde Cumhuriyet’in 100’üncü yıl vurgusu olan ve çocukların ellerinde Türk bayrağını dalgalandırdığı resim, Vali İhsan Selim Baydaş’ın talimatı ile resepsiyon davetiyesi oldu. Matbaada çoğaltılarak davetiye dönüştürülen resme ilişkin konuşan Vali Baydaş, “Bu özel yıl resepsiyon davetimizi, Samet’in tasarımı ile yapacağız. İlk davetiyeyi de Samet’in ailesi ile öğretmenine vermiş oluyorum” dedi.

Veysel-Cayide Babar çiftinin Ömer Halaç İşitme Engelliler Ortaokulu’nda okuyan işitme engelli çocukları Samet Babar, üzerinde Cumhuriyet’in 100’üncü yıl vurgusu olan ve çocukların ellerinde Türk bayrağını dalgalandırdığı resim çizdi. 7’nci sınıf öğrencisi Samet’in tebrik kartı şeklinde çizdiği resim, öğretmenleri aracılığıyla Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’a iletildi. Vali Baydaş, duygulanıp, etkilendiği resmin valilik resepsiyon davetiyesi olmasını istedi. Vali Baydaş’ın talimatı ile matbaada çoğaltılarak davetiye dönüştürülen Samet’in resmi, ilgili davetlilere gönderildi. Vali Baydaş, öğretmeni ile makamında konuk ettiği Samet’e bilgisayar hediye edip, aldıkları kararı da kendisine sürpriz yaparak söyledi.

‘BU ÖZEL ANI HERKESLE PAYLAŞIYORUZ’

Samet’in çizdiği resmin resepsiyon davetiyelerinde yer alacağını belirten Vali Baydaş, “Bu sene Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, her detayı nasıl güzelleştiririz diye uğraşıyoruz. Yaklaşık 2 hafta evvel Samet, bana bu resmi göndermişti. Samet’in resmini, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı valilik resepsiyon davetiyesine dönüştürdük. Bu özel yıl resepsiyon davetimizi, Samet’in tasarımı ile yapacağız. Kendisine bunun sürprizini verdik. Bu özel anı da herkesle paylaşıyoruz. İlk davetiyeyi de Samet’in ailesi ile öğretmenine vermiş oluyorum” dedi.

‘O DA ÇOK MUTLU OLDU’

Samet’in öğretmeni Ahmet Şamlı da “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kapsamında çocuklarımız ile nasıl farkındalık oluşturabiliriz diye düşündük. Samet kendi elleri ile böyle bir tebrik kartı hazırlayıp, Vali Beye yolladı. Öğretmen olarak bu kartın bu kadar değerli bulunması, beni son derece memnu etti. Samet, duygularını çok ifade eden bir çocuk değil ama içten içe o da çok mutlu oldu” diye konuştu. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x