Uluslararası para transfer şirketi  Payporter Genel Müdürü İzzet Metcan son anda dolandırılmaktan kurtuldu

Sabah gazetesinden Seda Nur Günaydın’ın haberine göre, geçen yıl 15 Mayıs’ta Metcan’ın evine gelen iki kişi kendilerini polis olarak tanıtarak, yasa dışı bahis oynatan şahıslarla ilgili soruşturmada şüpheli olduğunu söylediler.

Duydukları karşısında şoke olan Metcan’ı evinden alan şüpheliler, Çağlayan Adiyesi önüne götürdüler. Dolandırıcılardan biri bu sırada soruşturmayı yürüten savcıyla arkadaş olduğunu söyleyerek 9 adet bitcoin (11 milyon TL) karşılığında dosyayı kapatabileceğini söyledi.

Hatta üç gün içinde bitcoinleri vermemesi halinde eşi ve kızının da hapse girebileceği tehdidinde bulundu. Korkuyla teklifi kabul eden Metcan, dolandırıcıların kendisini eve bırakmasının ardından polisi aradı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı. Kendisini “Şef Ümit” olarak tanıtan Hakan A.(47) gözaltına alındı. Metcan’ın teşhis ettiği Hakan A. hakkında “Birden fazla kişi tarafından birlikte yağmaya teşebbüs” ve “Nitelikli olarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x